26/06/2024

Po co sztuka? Odcinek 19: O sztuce blogowania o sztuce. 
Rozmowa z Justyną Stasiek-Harabin

W tym podcaście rozmawiam z Justyną Stasiek-Harabin, którą zapewne znacie jako Minervę, autorkę jednego z najstarszych w Polsce blogów o sztuce. Wymieniamy się naszymi doświadczeniami, jak stara blogerka z młodą, a młodą jestem tym razem ja, bo Justyna prowadzi swoją stronę już od 2015 roku. Jeśli śledzicie co robi, jeśli obserwujecie stronę Justyny i jej media społecznościowe, to posłuchajcie również o tym, co, a właściwie kto za tym wszystkim stoi. Jakie przemyślenia, postawy, jakie radości towarzyszą Justynie i innym twórcom treści w sieci, ale też jakie są ciemne strony popularyzacji sztuki, nawet dla kogoś, kto tworzy tak przyjazne i otwarte miejsce, jak Minerva. Patronka dobrej sztuki. To szczera i ciekawa rozmowa o tym, co dzieje się po drugiej stronie Waszych smartfonów i laptopów.

 

Słuchajcie nas tu: link do Spotify

 

Na ilustracji głównej: Maria Wnęk, „Spotkanie”, akwarela na papierze, ze zbiorów Muzeum Ziemi Sądeckiej, fragment, a całość poniżej, to obraz, który oglądałyśmy razem z Justyną na wystawie w muzeum w Nowym Sączu, a wybrała go dla Was Justyna i chyba wiem dlaczego. Spotkanie wiedźm, nie mylić z czarownicami, bo wiedźmy nie czarują, a wiedzą... . 

 

 

Logo podcastu: Darek Bylinka – Ubawialnia
Muzyka: fragmenty „Czarodziejskiej góry” Pawła Mykietyna
Montaż: Ewa Chyra

Może zainteresuje Cię...

Wszelkie teksty przedstawione na stronie grazynabastek.pl są objęte prawem autorskim. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody Autorki jest zabronione.

 

Projekty logotypów: Darek Bylinka – Ubawialnia
Wykonanie strony: Sztuka do kawy
Zdjęcie w nagłówku strony: © Matthew Hollinshead

Archiwum

 

Do czytania

 

Do słuchania

 

Do oglądania

 

Polityka prywatności